DİZ İÇİN KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Sağlıklı bir diz, herhangi bir kişinin hareket etmesi için gereklidir. Bununla birlikte, tüm insanlar dizlerini yapay değiştirmelerle veya yenileriyle değiştirme yeteneğine sahip değildir. İşte burada kök hücre tedavisi devreye giriyor.

Kök hücre tedavisi diz değiştirmenin modern bir yoludur ve ihtiyacı olan hastalara birçok fayda sağlayabilir. Bu faydalardan bazıları şunlardır;

  • ağrıda büyük azalma
  • şişme
  • gelişmiş fonksiyon ve daha kısa iyileşme süresi

Kök hücre tedavisi, kemik iliğinden canlı hücreleri kullanarak hasarlı dokuyu onarmanın devrim niteliğinde bir yoludur. Etkili bir iyileşme sürecidir, ancak sınırlamaları vardır.

Diz için kök hücreler öncelikle kişinin kendi yağ dokusundan yapılır. Yağ, karınlarından veya uyluklarından çıkarılır ve daha sonra doğrudan diz eklemlerine enjekte edilebilen kök hücrelere dönüştürülür, burada büyüyecek ve hasarlı kıkırdak, doku ve kemiği onaracaklardır.

Kök hücre tedavisi, artrit, osteoartrit, dejeneratif kalça hastalığı, travmatik yaralanma veya kronik ağrısı olan hastalar üzerinde dikkate değer etkileri olduğu gösterilen popüler bir tedavi seçeneğidir.