DİZDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Dizde kök hücre tedavisi yapmanın birden fazla yolu vardır. Bunlar şunları içerir;

  • Akupunktur
  • Masaj ve mobilizasyon
  • Fizik Tedavi
  • Akupresür

Kök hücre tedavisi diz yaralanmaları için etkili bir tedavidir. Ameliyat gerektirmeyen minimal invaziv bir işlemdir.

Kök hücreler, diğer herhangi bir doku tipine farklılaşabilen ve ayrıca hasarlı veya hastalıklı dokuyu onaran hücrelerdir. Bir kişinin kemik iliğinden, yağından, göbek kordon kanından veya periferik kanından alınabilirler. Kök hücreler daha sonra vücudun yaralı bölgesine enjekte edilir ve yeni sağlıklı dokuya dönüşür.

Kök hücre tedavisi 15 yılı aşkın süredir kullanılan bir tedavidir. Hasarlı dokuyu iyileştirmek için kök hücreleri kullanan invaziv olmayan bir tekniktir.

Kök hücrelerin dizde kullanılması artrit, osteoartrit ve hatta ACL yırtılması gibi yaralanmalara sahip kişilere yardımcı olabilir. Ayrıca insanların ameliyattan kurtulmasına ve ağrı ve şişliği azaltmasına yardımcı olabilir.

Kök hücreler, bölünebilen ve birçok farklı hücre tipine çoğalabilen hücrelerdir. Ayrıca doku ve organlardaki hasarı onarma yeteneğine de sahiptirler. Kök hücre tedavisi, artrit, kemik kırıkları, kalp hastalığı veya kas hasarı gibi tıbbi durumlara yardımcı olmak için kök hücreleri kullanan bir tedavidir. Bu tedavinin yapılmasının bir yolu, etkilenen bölgeye kök hücre enjeksiyonlarıdır.

Kök hücre tedavisi, kök hücrelerin doğrudan vücudun hasarlı bölgesine enjekte edilmesini içerir. Bu kök hücreler daha sonra yaralı bölgeyi çevreleyen dokuyu onarabilir ve yenileyebilir. Böylece eklemin hareketliliğini, gücünü ve işlevini iyileştirebilir.