KARINDAN KÖK HÜCRE NASIL ALINIR

Karın bölgesinden kök hücre almak o kadar kolay değil. Bu hücrelere kavuşmadan önce her türlü hazırlığı yapmanız gerekiyor. Bilmeniz gereken bir şey var ki, vücutta farklı kök hücre türleri vardır ve hangi türe ihtiyacınız olduğunu bilmeniz önemlidir, böylece süreç sorunsuz ilerler.

Laboratuvar teşhisi için karnınızın bir kısmından biyopsi doku örneği alınmasıyla başlar. Doktorunuz bu hazırlığın yeterli olduğunu tespit ederse, işleme devam etmeden önce yapılması gereken diğer adımlar konusunda talimat verecektir.

Kök hücreler yaşamın yapı taşları olarak kabul edilir. Bu hücreler farklı çeşitlerde gelir ve vücudumuzun düzgün çalışmasını sağlamak için diğer vücut hücrelerine ve dokularına farklılaşabilirler.

Karın bölgesinden kök hücre almanın en yaygın yolu minimal invaziv cerrahidir.

Karından kök hücre almanın en yaygın üç yöntemi biyopsi almak, endoskopik iğne koymak veya aspirasyon yoluyla toplamaktır.

Terapötik amaçlar için gerekenden çok daha yüksek dozlarda hücre gerektiren araştırma protokolleri için kök hücreleri çıkarmak için, uzun saplı bir iğne ile karın duvarındaki küçük kesilerden biyopsi almak mümkündür.