KÖK HÜCRE CİLDE NASIL UYGULANIR

Cilt bir bariyer olabilir. Nemi ve bakterileri dışarıda tutan ve bize fiziksel zararlardan bir miktar koruma sağlayan vücudun en dış tabakasıdır.

Bu bariyeri daha etkili hale getirmek için cildimize bir miktar kök hücre eklemeliyiz. Kök hücreler, vücudunuzdaki herhangi bir başka hücre tipine dönüşme yeteneğine sahip hücrelerdir. Cildimize daha fazla koruma eklemekten farklı bir düzeyde koruma sağlayacak yeni cilt hücreleri veya bağışıklık hücreleri oluşturabilirler.

Kök hücre elde etme süreci karmaşık değildir. Ancak zaman alıcıdır ve santrifüjler ve inkübatörler gibi çoğu insanın kendi başına karşılayamayacağı birçok pahalı laboratuvar cihazı gerektirir. Kök hücre ekleme sürecinden geçmek istiyorsanız, bunu doktorunuza sormanız daha iyidir.

Kök hücreleri cildinize uygulamak için kullanmanın iki yolu vardır. Bir aplikatör kullanan tek adımlı bir süreç var ve diğeri iki adım gerektiren yöntemdir. Tedavinizle katmanlı bir etki yaratmak istiyorsanız, iki aşamalı yöntemi kullanın;

  1.  Bunun için yaklaşık altı hafta beklemelisiniz.
  2.  Cilt bir bariyer olabilir. Nemi ve bakterileri dışarıda tutan ve bize fiziksel zararlardan bir miktar koruma sağlayan vücudun en dış tabakasıdır.