Kök Hücre Hangi Besinlerde Bulunur

Kök hücreler muz, domates, havuç ve patates gibi çeşitli gıdalarda bulunur.

Araştırmalar kök hücrelerin patates, biber ve havuç gibi birçok bitkisel gıdada bulunduğunu göstermiştir. Ayrıca bal ve bazı çikolata türleri gibi bitki kaynaklı ürünlerde de tespit edilmiştir.

Bu tür gıdalarda bulunan kök hücrelerin rejeneratif tıpta kullanım için uygun olmadığını belirtmek önemlidir, çünkü yasa dışı olan hayvan dokusundan alınmaları veya etik olmayan bir insan embriyosu gerektirmeleri gerekir.

Kök hücreler, protein, B vitamini ve D vitamini bakımından yüksek gıdalarda bulunur.

Kök hücreler, yüksek proteinli gıdalarda ve bol yapraklı yeşillikler içeren vejeteryan diyetinde bulunur. Bu özelliklere sahip gıdalar arasında baklagiller, yumurtalar, kinoa ve fındık bulunur. Kök hücreler ayrıca süt ürünlerinde veya Vitamin B9 veya Vitamin D bulabileceğiniz her tür gıdada bulunabilir.

Kök hücrelerin kemik iliğimizde bulunduğunu hepimiz biliyoruz ama onların midemizde de bulunduğunu biliyor muydunuz? Kök hücreler vücudun diğer bölgelerinde de bulunur, ancak bunlar en yaygın yerlerdir.

Bu kök hücreler, ne yaptıklarını veya nasıl çalıştıklarını bulmak için uzun bir süre çalışıldı ve henüz kimse tam olarak bilmiyor.