Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Nedir

Kök hücre ile cilt gençleştirme, cilt onarımı, yara izi azaltma ve sıkılaştırma gibi birçok farklı amaçla kullanılan bir cilt tedavi yöntemidir.

Deri hücreleri vücudumuzdaki en yaygın hücrelerdir. Vücudumuzun yüzeyinde, ağzımızda, burnumuzda ve boğazımızda, mide ve bağırsaklarda, üreme organlarının içinde ve göz çevresinde derimizin olduğu her yerde bulunurlar. Bu yazımızda daha çok kök hücre ile cilt gençleştirmeye odaklanacağız.

Kök hücrelerin cilt bakımı için kullanımı uzun süredir var ama son zamanlarda faydalarının düşünülenden daha fazla olduğu keşfedildi.

Doktorların onları bir tedavi şekli olarak önermesinin ana nedeni, diğer hücreleri yenilenmeye teşvik etmeye yardımcı olabilecek özelliklere sahip olmalarıdır.

Kök hücre ile cilt gençleştirme, akne izleri, kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri gibi farklı cilt sorunlarının tedavisi için kullanılabilir.

Cilt gençleştirme genellikle çok pahalıdır ve istenen etkilerin görülmesi uzun zaman alabilir. Kök hücre yardımı ile çok fazla para harcamadan daha hızlı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kök hücreler, bölünebilen ve daha fazla hücre tipine farklılaşabilen bir hücre türü olan kök hücrelerdir. Bu kök hücreler vücuttaki yağ dokusundan çıkarılır. Bu kök hücrelerin ciltteki kolajeni yenileyerek cildi gençleştirdiği söyleniyor.

Kök hücreler 1998’den beri yanık kurbanlarını ve lösemili insanları tedavi etmek için kullanılıyor, ancak yakın zamana kadar kozmetik kullanım için onaylanmadı. Onaylanmamış olsalar da, küçük çalışmalar, güneşten zarar görmüş cildi veya yaşlı bir kişinin yüzündeki kırışıklıkları iyileştirebileceğini göstermiştir.